Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zwyczaje i tradycje świąteczne

Utworzono dnia 02.12.2021

 

2 grudnia w naszej Bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna pt. Zwyczaje i tradycje świąteczne.  Uczestniczyły w niej dzieci z klasy I ze Szkoły Podstawowej w Hyżnem. Pierwszoklasiści wysłuchali pogadanki na temat tradycji związanych ze świętami, ze szczególnym podkreśleniem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. 

Boże Narodzenie to jedno z najbardziej rodzinnych i radosnych świąt. Zyskało olbrzymią popularność, świętuje się je niemal w każdym zakątku świata. Czas Bożego Narodzenia, to w naszych domach dni kultywowania wielu starych, pięknych zwyczajów, które dodają tym świętom szczególnego uroku i ciepła.  Najbardziej oczekiwany przez wszystkich jest wieczór wigilijny, poprzedzający Boże Narodzenie. W tak szczególny, wzruszający i uroczysty sposób Wigilia świętowana jest tylko w Polsce. W naszą narodową tradycję wpisał się jako wieczór prawdziwego zbliżenia pomiędzy ludźmi i wzajemnego wybaczania sobie win. To czas miłości i zadumy.  

Dzieci opowiadały o obchodach świąt w swoich domach, wysłuchały także baśni Hansa Christiana  Andersena "Dziewczynka z zapałkami". Spotkanie zakończyło się życzeniami  świątecznymi i noworocznymi.

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Styczeń 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 10

W poprzednim tygodniu: 33

W tym miesiącu: 95

W poprzednim miesiącu: 130

Wszystkich: 6147