Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem

Utworzono dnia 13.11.2020
Czcionka:

 

W czwartek 12 listopada  o godz. 18.00 dorośli czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Hyżnem mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim online z pisarzem Panem Marcinem Koziołem "11 przeŻYĆ w 11 miejscach w godzinę i 11 minut". Autor zabrał uczestników spotkania do prawdziwego Hogwartu i piekła. Był pierwszym Polakiem, który ukończył Gordonstoun w Szkocji. To szkoła, którą inspirowała się autorka  Harrego Pottera, wymyślając Hogwart. Jednocześnie jest to szkoła najczęściej wybierana przez członków brytyjskiej rodziny królewskiej. W Polsce przypomniał o niej ostatnio serial pt. Królowa. Była ulubioną szkołą Księcia Filipa, ale znienawidzoną i nazywaną "piekłem" przez Księcia Karola. Pan Marcin Kozioł uczył się w tym "piekle" w jednej grupie z najstarszym wnukiem Królowej Wielkiej Brytanii. Podczas spotkania w sieci:

  • Opowiedział o tym, jak mało brakowało, by wpadł w objęcia Królowej Elżbiety II.
  • Wybrał się z czytelnikami do Kambodży, by skosztować kobrówki.
  • Odwiedziliśmy Chiny, by zjechać z Wielkiego Muru.
  • Byliśmy w Wietnamie, by zobaczyć świątynię jak z komiksu.
  • Popłynęliśmy Gangesem i poczuliśmy się jak w filmie Hitchcoca.
  • Poznaliśmy królestwo, którym naprawdę włada smok.
  • W Nepalu przekonaliśmy się, jak powstają odlotowe książki dla dzieci.
  • Na koniec galopem dotarliśmy do Gruzji.

Była to wyjątkowa godzina i 11 minut pełna przygód i niecodziennych przeżyć.  A wszystko po to, by każdy z nas mógł obudzić w sobie dziecko i ciekawość świata, które drzemią w każdym z nas. Na koniec spotkania  uczestnicy zadawali p. Marcinowi pytania na czacie.

Natomiast dla  młodszych czytelników mamy propozycje książkowe.  Marcin Kozioł jest autorem kilku książek dla dzieci. Są to 2 książki z cyklu Detektywi na kółkach (Skrzynia władcy piorunów oraz Tajemnica przeklętej harfy). Współczesna akcja tych  kryminalno-przygodowych powieści nieoczekiwanie splata się z historią. Razem z Katarzyną Dowbor napisał 3 częściowy cykl pt. Stajnia pod Tęczą, a z Bartkiem Jędrzejakiem 4 wspaniałe opowieści o puchaczach.

 

 


 

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Luty 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 19

W poprzednim tygodniu: 30

W tym miesiącu: 115

W poprzednim miesiącu: 153

Wszystkich: 4727