Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wierny Przyjaciel - Miś

Utworzono dnia 29.11.2021

 

Miś swym uśmiechem raduje dzieci,

z misiem wciąż słońce dla nich świeci.

Miś daje szczęście i ciepłe dni,

z misiem piękniejsze są wszystkie sny.

 

Z okazji przypadającego 25 listopada Dnia Pluszowego Misia, Biblioteka  zaprosiła 2 grupy z Oddziału Przedszkolnego w Hyżnem. Gości powitał Miś, który z okazji swojego święta opuścił biblioteczną książkę.  Następnie przedszkolaki poznały historię powstania  pluszowego misia. A było tak:

Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki - Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu w 1902 roku, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Wpadł on na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślić, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory.  Misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.

W trakcie pobytu w Bibliotece  dzieci opowiadały o swoich pluszakach, wysłuchały kilku bajek, których bohaterami są misie i ciekawostek dotyczących misiów żyjących w różnych stronach świata. Śpiewały także ulubione piosenki o misiach. Na koniec przyszedł czas na "małe co nieco" - słodki misiowy poczęstunek - pyszne ciasteczka z miodem. 

Po spotkaniu z dziećmi Miś z bibliotecznej książki wybrał się  z wizytą  do dzieci z Punktu Przedszkolnego w Hyżnem. Była  zabawa, śpiewanie piosenek i wspólne zdjęcia.  

 

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Styczeń 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 10

W poprzednim tygodniu: 33

W tym miesiącu: 95

W poprzednim miesiącu: 130

Wszystkich: 6147