Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego "Wanda Rutkiewicz - wybitna polska himalaistka i inne słynne Polki na przestrzeni dziejów"

Utworzono dnia 07.11.2022

29 października 2022 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Tyczynie odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego "Wanda Rutkiewicz - wybitna polska himalaistka i inne słynne Polki na przestrzeni dziejów", zorganizowanego pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Rzeszowskiego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Jury konkursowe dokonało przeglądu i analizy 94 prac plastycznych, które wpłynęły na konkurs z 8 bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego.  Wśród nich była także Gminna Biblioteka Publiczna w Hyżnem i Filia Biblioteczna w Dylągówce. Dzięki zaangażowaniu nauczycielek Pani Edyty Ossolińskiej i Pani Marii Szeremety do 1 etapu konkursu (eliminacje gminne) wpłynęło 15 prac. W 2 etapie konkursu  (eliminacje powiatowe)  7 prac naszych małych artystów zostało nagrodzonych. Nagrody otrzymali:

W kategorii wiekowej klasy I-III - I nagroda Starosty Powiatu Rzeszowskiego - Radosław Ossoliński /GBP w Hyżnem/

W kategorii wiekowej klasy IV-VI - II nagroda Starosty Powiatu Rzeszowskiego - Judyta Ossolińska /GBP w Hyżnem/

W kategorii wiekowej klasy VII-VIII - II nagroda Starosty Powiatu Rzeszowskiego - Zofia Ossolińska /GBP w Hyżnem/ oraz III nagroda Starosty Powiatu Rzeszowskiego - Nikola Mocha /Filia w Dylągówce/ Wyróżnienia  w tej kategorii wiekowej otrzymały: Julia Tadla /Filia w Dylągówce/, Milena Paściak /Filia w Dylągówce/,  Amelia Karczmarz /Filia w Dylągówce/

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w twórczości artystycznej.

​​

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 28

W poprzednim tygodniu: 33

W tym miesiącu: 156

W poprzednim miesiącu: 0

Wszystkich: 8127